info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Ako vybrať volejbalovú obuv

Pre volejbalistu je obuv tou najdôležitejšou súčasťou výbavy, ktorá má veľký vplyv na výkon pri hre aj na pohodlie hráča a jeho radosť z hry. Aby ste si to všetko užili na maximum, je potrebné vybrať volejbalové topánky, ktoré dokonale sadnú a majú práve tie vlastnosti, ktoré najviac potrebujete. Ako spoznať tie pravé?

Podľa herného postu

Topánky na volejbal sa vyberajú podľa hernej pozície hráča, pretože každá pozícia kladie na pohyb volejbalistu iné požiadavky. Pre hráča na sieti (teda pre blokára a smečiara) sú vhodné modely poskytujúce zvýšenú torznú tuhosť. Tie totiž vhodne podporujú vertikálny pohyb hráča, a najmä zabezpečujú stabilitu členku pri doskokoch a následných výskokoch. Z tohto typu môžeme odporučiť napríklad špičkový model Asics Gel Sensei 6.

Hráči v poli a libero vďaka svojmu dynamickému pohybu, u ktorého sú často potrebné prudké zmeny smeru i rýchlosti, používajú skôr mäkšiu volejbalovú obuv, ktorá im dodá dokonalú stabilitu a dobrý kontakt s povrchom. Táto obuv sa tiež hodí ako univerzálna pre hráčov na všetky posty. Z konkrétnych modelov spomenieme napríklad Mizuno Wave Lightning Z3.

Podľa veľkosti

Volejbalová topánka musí na nohe sedieť úplne presne. Musíme počítať s tým, že sa po niekoľkých hrách rozšíri v priečnej klenbe, preto musia pri nákupe padnúť akurát alebo tesnejšie - rezerva 1 cm, ktorá je nevyhnutná napríklad pri bežeckej obuvi, v tomto prípade nie je žiaduca.

Podľa spevnenia členku

Niektoré z modelov volejbalových topánok (napríklad model Asics Gel Volley Elite 3 MT) si môžete vybrať aj v členkovej variante. Tá spevňuje nohu v oblasti členku a pomáha predchádzať zraneniam. V prípade individuálnej potreby je potom možné do topánky použiť aj členkovú ortézu a zabezpečiť si tak ešte lepšiu fixáciu.

Príďte na bezplatnú konzultáciu.
Zo všetkých možných spôsobov výberu topánok je samozrejme najlepšia osobná konzultácia s odborníkom. Preto sa k nám príďte poradiť - premeriame vám zadarmo chodidla, preberieme s vami, kde a ako chcete hrať, a pomôžeme vám vybrať obuv presne na mieru vašim požiadavkám aj nohám.

Tešíme sa na vás!

Cenová
bomba
Akcia zmizne za
1:05:58:52
Kilpi Lapina
-72 % Bežecké šortky Kilpi Lapina
20,95 € 74,90 €
už len 12 ks za túto cenu