info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Ako vybrať florbalovú obuv

Florbal patrí medzi najobľúbenejšie české športy, a to nielen v podaní špičkových florbalistov, ale aj v mnohých školských telocvičniach a medzi rekreačnými hráčmi. Či ho už hráte na akejkoľvek úrovni, budete na neho potrebovať dobré florbalové topánky, ktoré vám poskytnú pohodlie aj skvelé vlastnosti pre optimálny výkon. Ako si ich vybrať?

podľa použitia

Základný výber sa uskutočňuje podľa toho, či florbalista potrebuje dodať skôr stabilitu, alebo rýchlosť.

Florbalové topánky s dobrou torznou stabilitou sú vhodné pre ťažšie hráčov, ktorí potrebujú v prvom rade ochrániť pohybový aparát pred nárazmi a nadmernou námahou. Hodí sa aj pre výkonnostné hráčov s dynamickým štýlom hry. Dobrú voľbu v tejto kategórii predstavujú napríklad Asics Gel Blast 6.

Modely SPEED zamerané na rýchlosť sú vhodnejšie pre dynamické hráčov strednej hmotnostnej kategórie. Tento typ florbalové obuvi máva nižšiu hmotnosť a väčšiu ohybnosť, takže je maximálne flexibilné a ideálne pre rýchle zmeny smeru a rýchlosti pohybu. Ak chcete získať poriadny odpich, odporúčame napríklad obľúbený model Asics Gel Upcourt.

podľa veľkosti

Výber podľa veľkosti je zrejmý, pri výbere topánky na florbal je ale treba myslieť aj na to, že sa obuv po niekoľkých hrách rozšíri v priečnej klenbe. Preto pri nákupe siahnite po takej, ktorá sedí presne, a nepřipočítávejte rezervu, ktorá je potreba napríklad u bežeckých či outdoorových topánok.

Príďte sa poradiť!

A samozrejme najlepší spôsob výberu florbalové obuvi je jednoduchý - príďte sa poradiť k nám! Nohy vám zadarmo premeriame, rozoberieme, kde a ako chcete hrať, a spoločne nájdeme ideálnu variantu presne pre vás!

Cenová
bomba
Akcia zmizne za
9:12:46:17
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-61 % Tričko na bicykel Sensor Cyklo Stars
25,95 € 66,00 €
už len 6 ks za túto cenu

  Máte nejakú otázku? Potrebujete pomôcť? Zavolajte nám na +421 222 205 421

  • Visa
  • Master Card
  • Maestro
  • Gopay