info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Ako vybrať volejbalovú ponožku

Pre volejbal nie je dôležitá len tá správna topánka, ale tiež vhodná ponožka, ktorá žiaduce vlastnosti topánky pomôže umocniť. Naopak ponožka zle zvolená sa môže smeká, zle držať nohu, odrieť ju nevhodnými švy a celkovo znižovať tak výkon, ako pohodlie volejbalisty pri hre.

Aká ponožka sa na volejbal hodí?

Najmä funkčné - slúži totiž ako prenášač dynamických síl medzi nohou a obuvou, takže musí nohu dobre držať. O to sa postará sťahovalo priehlavku, ktoré zabránia tomu, aby sa pri prudkých zmenách smeru a rýchlosti pohybu ponožka Smékal a zhrnula. Vhodné sú tiež zosilnené päty a špice ponožiek, ktoré zaistia pevnosť a odolnosť materiálu.

Vyberte si maximálne pohodlie

Aby ste si zahrali naozaj pohodlne, vyberajte ponožky, ktoré majú odlišný tvar pre ľavú a pravú nohu, a lepšie sa tak prispôsobí tvaru chodidla. Pri hre oceníte tiež kanáliky pre odvod potu a ploché švy, ktoré sú ušité tak, aby nedráždili pokožku a nespôsobili vám otlaky či odreniny ani pri dlhej a náročnej hre.

Z ponuky pre sálové športy na volejbal odporúčame napríklad model Moose Volejbal , ktorý všetky tieto náročné kritériá spĺňa.

Cenová
bomba
Akcia zmizne za
0:21:42:19
Color Kids Jacket - Rec. - Colorblock
-56 % Detská bunda Color Kids Jacket - Rec. - Colorblock
36,95 € 84,87 €
už len 4 ks za túto cenu