info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Ako vybrať tenisovú obuv

Na tenis potrebujete niekoľko základných kusov vybavenie, medzi ktoré kvalitnú obuv rozhodne patrí. Pre dynamickú hru musí topánky na tenis dokonale sedieť a poskytnú vám ako potrebnú rýchlosť, tak žiaduce stabilitu. Navyše musí byť pohodlné a čo najlepšie chrániť kĺby, šľachy a svaly pred otrasmi a nadmernou námahou. Podľa čoho ideálne tenisovú obuv vybrať?

podľa použitia

Základné rozdelenie podľa použitia je na obuv zameranú na stabilitu, a na obuv zameranú na rýchlosť.

stabilita

Tenisová obuv z rady STABILITY je vhodná pre začiatočníkov, rekreačných hráčov, ktorí si občas vyrazia zápinky, a tiež pre tenistov s nadváhou. Tieto modely bývajú spravidla torzne stabilnejší, pohodlnejšie a lepšie pohlcujú vibrácie, čím chráni pohybový aparát. Začiatočníkom navyše odpustí chyby v technike hry a umožní si na záťaž zvykať postupne. Táto obuv je ďalej vhodná pre výkonnostných hráčov, ktorí radi hrajú na zadnej čiare.

Typickým predstaviteľom hráča, ktorý využíva pre stabilný model, je napríklad Roger Federer, ktorý v rámci hry preferuje práve odvracať údery zo zadnej čiary. Pre všetky tenistu tohto typu môžeme odporučiť napríklad obľúbený model ASICS GEL RESOLUTION 6.

rýchlosť

Druhou radou sú potom modely SPEED orientované na rýchlosť. Tie sú ideálne pre dynamické hráčov preferujúcich častejšia výpady na sieť. Modely speed mávajú nižšiu hmotnosť, strih topánky je užší a udržiava chodidlo v dynamickom postavení pre rýchly štart a šprint. Obľúbil si ich napríklad úspešný tenista Radek Štěpánek a mnoho ďalších. Z dynamických topánok na tenis vám môžeme odporučiť napríklad kvalitný model  ASICS GEL SOLUTION SPEED CLAY 2.

podľa povrchu

Ak hráte prevažne na antuke či na kremičitom piesku, vyberajte si tenisovú obuv s tzv. Stromčekovým vzorom, ktorý je pre tento povrch priamo navrhnutý. Vďaka nemu sa po ihrisku budete pohybovať bezpečnejšie a kontrolovaný sklz dodá hre aj na zábavnosti.

Ak za tenisom častejšie vyrážate na tvrdý povrch, ako je betón, asfalt alebo tráva, je vhodné si vybrať topánky na tvrdý povrch. Ich podošva je vybavená vícepruhovou zmesou, vďaka čomu získate istotu pohybu je na akomkoľvek hladkom povrchu a topánky sa vám nebudú smeká. Rotačný pivot potom zabezpečuje lepšiu efektivitu a rýchlosť pohybu do strán.

podľa veľkosti

Aby sa vám dobre hralo, musí tenisová topánka sedieť presne na nohe. Po niekoľkých hrách sa totiž rozšíri v priečnej klenbe, preto pri si pri nákupe nesmiete nechávať žiadnu rezervu, ako je tomu napríklad u bežeckých topánok.

Úplne najlepšie sa topánky samozrejme vyberajú osobne a pomocou odborníkov - presvedčte sa o tom sami a príďte sa k nám poradiť! Premeriame vám zadarmo chodidla, preberieme s vami, kde a ako chcete hrať, a pomôžeme vám nájsť presne tú správne tenisové topánky, s ktorými sa vám bude hrať najlepšie.

Cenová
bomba
Akcia zmizne za
2:09:37:51
Mizuno Terry FZ Jr
-68 % Detská mikina Mizuno Terry FZ Jr
15,24 € 46,94 €
už len 12 ks za túto cenu