info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Ako vybrať obuv na squash

Hráte squash? Potom už sami iste viete, že základom pohodlné, efektívne a bezpečné hry je dobre zvolená obuv. Jej výberu je preto potrebné venovať čas i starostlivosť, aby ste si odniesli presne taký model, ktorý skvele sadne vašim nohám, hmotnosti i štýlu hry. Na čo sa pri výbere sústrediť?

Rýchlosť versus stabilita

Stabilita je kľúčová pre hmotnostne ťažšie hráčov a pre výkonnostné hráčov s dynamickým štýlom hry. Tí by si mali vyberať torzne stabilnejšie obuv, ktorá dobre drží nohu a vyznačuje sa kvalitným odpružením. To výrazne tlmí otrasy tak, aby chránilo kĺby, šľachy i svaly pred prudkými nárazmi a nadbytočnú námahou. Navyše býva stabilnejšia obuv tiež pohodlnejšie a prispieva ku komfortu pri hre.

Z modelov zameraných na stabilitu odporúčame napríklad obľúbené ASICS GEL BLAST 6 či ASICS GEL SENSEI 5.

Druhou variantu squashové obuvi pak představují na rychlost zaměřené modely SPEED. Vyzna

Druhú variantu squashové obuvi potom predstavujú na rýchlosť zamerané modely SPEED . Vyznačujú sa nižšou hmotnosťou a väčšie ohybnosťou, ktorá vám umožní hrať veľmi dynamicky a bez problémov prudko meniť smer aj rýchlosť pohybu. Preto sú ideálne pre dynamické hráčov strednej hmotnostnej kategórie, ktorí sa na mrštnosť a rýchlosť pri hre spoliehajú.

Z modelov zameraných na stabilitu odporúčame napríklad kvalitnéASICS GEL UPCOURT či ASICS GEL BLADE 4.

Veľkosť musí sedieť

Obuv pre squash (a akékoľvek ďalšie halové športy) vyberáme tak, aby pri nákupe sedela úplne presne. Po niekoľkých hrách sa totiž rozšíri v priečnej klenbe, takže akákoľvek rezerva vo veľkosti by bola na prekážku a vo výsledku by znamenala príliš voľnú obuv.

Ako si s toľkými kritériami naraz vysporiadať? Je to jednouché - stavajte sa za nami do Sanasportu a my vám poradíme! Zadarmo vám vykonáme diagnostiku chodidlá, preberieme váš štýl hry a nájdeme pre vás ideálny model presne na mieru!

Cenová
bomba
Akcia zmizne za
2:16:33:04
Mizuno Core 3/4 Tight
-60 % 3/4 športové legíny Mizuno Core 3/4 Tight
18,95 € 47,95 €
už len 7 ks za túto cenu