info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Aké bežecké doplnky sú dôležité?

Beh na jar a v lete

Na jar a v lete je potrebné sa najmä chrániť pred slnkom a teplom. To znamená najmä pri dlhšom behu dodržiavať pitný režim. Na pitie je vhodná čistá voda alebo iónové nápoje, ktoré sa dajú vziať so sebou na trasu buď v klasickej fľaši do batôžku, alebo v malých fľašiach na páse  pre nich určenom. Tento variant je výhodná souměrnějším rozložením váhy, ľahkú prístupnosťou aj tým, že fľaše drží na svojom mieste a svojím pohybom bežca neruší. Ďalšou obľúbenou variantou je vak s hadičkou (camel bag), vďaka ktorej môžete piť priamo pri behu.

Hodiť sa vám budú tiež slnečné okuliare, čiapky či šatku na hlavu krém na opaľovanie s vysokým faktorom. Na nevyhnutnosti poslúži bežecké batohy , ľadvinky či vesty, ktoré sa vyznačujú ľahkou konštrukciou a príjemným používaním.

Beh na jeseň a v zime

Akonáhle začne klesať teplota a počasie sa zmení k horšiemu, potrebujete najmä ochrániť pred jeho nepriazňou. To vedľa kvalitného oblečenia v niekoľkých vrstvách od funkčného prádla po nepremokavú bundu znamená najmä čiapku či kapucňu (povrchom hlavy strácame veľké percento telesného tepla), teplé rukavice a tiež teplú šál, šatka alebo niečo podobné na krk.

Bezpečnosť na prvom mieste

Pretože sú na jeseň a v zime tiež kratšie dni, a mnoho bežcov sa tak na trasu nedostane skôr ako za tmy, je dôležité si vziať oblečenie s reflexnými prvkami alebo sa vybaviť reflexnými doplnky (ideálne sú pásky, ktoré sa dajú umiestniť na ruky, nohy i napríklad na batoh), aby ste boli dobre vidieť a znížili riziko úrazu.

Cenová
bomba
Akcia zmizne za
2:16:47:14
Sensor Cyklo Summer Stripe dámský dres kr.rukáv šedá/růžová
-59 % Cyklistický dres Sensor Summer Stripe
26,95 € 66,00 €
už len 4 ks za túto cenu