info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Salming Viper 5 Shoe Women

Dámska halová obuv

Vyberte svoju veľkosť Ako vybrať?

Skladom u dodávateľa
Dodanie 4-7 pracovných dní
87,45 € 143,70 € ušetríte 56,00 € -39 %
  • Tento produkt má dopravu zadarmo
  • icon-Created with Sketch. Vrátiť a vymeniť produkt môžete až 30 dní

Salming

21FW_1239075-0703

Dámske halovky Salming Viper 5 Women v novej farebnej variante pre sezónu 2021/2022! Preverená piata generácia tohto halového bestselleru opäť poteší predovšetkým skvelou reaktívnosť a nízkou váhou.

Do detailu dotiahnutá sálová topánka Salming Viper 5 je perfektný nástrojom pre rýchle a agilné hráčov hľadajúcich predovšetkým ľahkou topánku, ktorá je podrží aj pri tých najintenzívnejších zmenách smeru.

Veľmi odolnú trojvrstvovú konštrukciu zvršku Salming ViperSKIN ™ tvorí mäkký interiér a mesh materiál, ktorý je v kľúčových miestach vystužený a pre maximálnu odolnosť pokrytý tenkou vrstvou termoplastického polyuretánu. Táto kombinácia zabezpečuje ideálnu oporu chodidlám do všetkých smerov a zároveň je udržiava v maximálnom pohodlí.

Tlmenie sáloviek Salming Viper 5 obstaráva odľahčená tlmiaci zmes Salming RunLite2 ™. Táto špeciálna zmes EVA peny je konštruovaná špeciálne pre minimalizáciu straty energie pri dopade, a naopak maximálnu návratnosť energie v každom kroku. Jej skôr nižší výška navyše umožňuje skvelý cit voči povrchu.

kľúčové vlastnosti

  • vhodná pre agilné hráčov, s dôrazom na rýchlosť a zmenu smeru
  • spojením technológií Rollbar, LMS a LMS + topánka umožňuje ľahší pohyb a odraz v extrémnych pozíciách, do ktorých sa dostávate napríklad pri hraní florbalu či squashu
  • dobrý cit pre povrch - pocitovo tvrdá topánka
  • ľahká sálová topánka
  • sú vhodné na všetky sálové športy, vďaka svojim vlastnostiam sú veľmi obľúbené medzi squashisty a florbalista

Konštrukcia topánky a použité technológie

zvršok topánky

Odolnosť, pohodlie a maximálna opora
Trojvrstvová konštrukcia zvršku topánky Salming ViperSKIN ™ zaisťuje oporu do všetkých strán aj pri tých najprudších zmenách smeru. Vďaka veľmi mäkkému interiéri sú chodidlá v perfektnom pohodlí a pre maximálnu odolnosť sú topánky vystužené tenkou vrstvou termoplastického polyuretánu.

Chodidlo drží na svojom mieste
Pätnej košíček Salming heelcup ™ stabilizuje a fixuje chodidlo v topánke, čo je kľúčové pre pocit istoty a pohodlia. Vyvinuli sme nový, anatomicky tvarovaný košíček, ktorý je o niečo dlhší ako u konkurencie.

Medzipodošva - tlmenie topánky

Maximálna energie v každom kroku
Zloženie prémiové tlmiace zmesi Salming RunLite2 ™, ktorá je použitá v medzipodošve, je designované s maximálnymi ohľady na návratnosť energie v každom kroku. Jej nižšia výška potom umožňuje lepší cit voči povrchu.

Podošva - podrážka topánky

Stabilita je základ
Špeciálna odľahčená dvojito zakrivená jednotka LMS integrovaná do stredu podrážky podporuje správne smerovanie a podporu chodidiel pri rýchlych a nečakaných pohyboch do strán.

Nebojte sa podvrtnutie členku
Podvrtnutie členku v dôsledku rýchleho zastavenia je pri sálových športoch jedným z najčastejších zranenia. Špeciálna technológia LMS + 11 ° na vonkajších stranách podrážky topánok toto riziko veľmi znižuje prostredníctvom 11 ° náklonu podrážky smerom do stredu topánky.

Zaklekávání nikdy nebolo jednoduchšie
Vnútornú stranu podrážky zdobia technológie Rollbar ™, ktorá podrážku topánky v tejto časti zaobľuje a umožňuje vyššiu naklonenie chodidla smerom dovnútra. Znižuje tak tlak na palcovú hranu a poskytuje ľahšie prevedenie zakľaknutie, ktoré je toľko bežné pre športy typu florbal či squash.

Pohodlie pri dopade, energie do odrazu
Technológia TGS 62/75 ° rozdeľuje podrážku topánok na 2 časti. Prvá časť - od päty k brušku chodila - tvorí približne 62% plochy podrážky, a je konštruovaná s ohľady na maximálnu stabilitu a tlmenie dopadov. Od druhej časti - prednej časti podrážky - ju delí tzv. Baletné linka, ktorá je podrážkou vedená po uhlom 75 °. Toto rozdelenie zaisťuje, že sa topánka ohýba presne v tom správnom mieste, aby stimulovala prirodzené laterálna a predozadný pochybnosti chodidiel. Predná časť topánky je potom konštruovaná pre maximálnu efektivitu odrazu.

Odolnosť a extra dobrý grip pri všetkých sálových športoch
Podrážku modelu Viper tvorí špeciálna gumová zmes XR110, ktorá vyniká perfektnou kontrolou trakcie a skvelým gripom. Ten ešte navyše umocňuje špeciálna vzorka Salming Hexagrip ™ tvorený v kľúčových častiach topánky malými šesťuholníky.

Parametre

Šport Florbal , Squash
Sezóna 2021 Q3
Typ halové obuvi Nízka
Technológie RunLite™ Midsole , EVA , Rollbar , LMS , ViperSKIN

RunLite™ Midsole

Tlmiaca vrstva RunLite ™ je zo vstrekovaného vysoko odolného materiálu EVA, ktorý vytvára pohodlie pre nohu a zároveň umožňuje dobre vnímať povrch. Podrážka je ľahká a flexibilne reaguje na rôzne typy povrchu už pri prvom kroku.

EVA

EVA (Ethylene Vinyl Acetate) je najčastejšie používaným tlmiacim materiálom v športovej obuvi z niekoľkých dôvodov:

• mechanické vlastnosti možno ľahko modifikovať zmiešaním s inými zložkami

• Hustotu možno zmeniť pridaním rôzneho množstva vzduchu do zmesi

• viac možností pre dizajn a tvary s ľahším a lacnejším spracovaním

• variácie ponúka rôzne možnosti pre rôzne koncepcie obuvi, individuálne preferencie a bežecké štýly.

Rollbar

Zaoblená vnútorná hrana podrážky umožňuje vyššiu naklonenie chodidla dovnútra a znižuje tlak na palcovou hranu. Umožňuje tým odraz nohy z extrémnejších polôh a zároveň jednoduchší pohyb nohy do pozície, ktorá je obvyklá pri nízkych postojoch pri hraní florbalu či squashu.

LMS

Rýchle bočné pohyby vystavujú chodidlo riziku zranenia. LMS (Lateral Movement Stabilizer) je technológia jedinečného tvaru topánky, ktorá zamedzuje vytknutia nohy pri bočných pohyboch.

ViperSKIN

Ľahká a veľmi odolná trojvrstvová konštrukcia použitá na zvršku topánky zaisťuje oporu do všetkých strán aj pri prudkých zmenách smeru. Materiál ja vnútri mäkký a veľmi pohodlný. Na špičke topánky sú priechody, aby topánka dobre vetrala.

Pomôžeme s výberom tovaru
Odborné produktové otázky

Predajňa v Brně
+420 724 955 068 Po-Pi 11:00-18:00, So 9:00-13:00
brno@sanasport.cz Píšte kedykoľvek, čoskoro odpovieme
Predajňa v Praze
+420 737 121 161 Po-Pi 11:00-18:00, So 10:00-14:00
praha@sanasport.cz Píšte kedykoľvek, čoskoro odpovieme