info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín
Softshellové nohavice pre ženy Mammut Eisfeld Advanced SO Pants Women

Mammut Eisfeld Advanced SO Pants Women

Softshellové nohavice pre ženy

Produkt nie je v ponuke
pozrite sa na podobné produkty
242,12 € 269,02 € ušetríte 26,00 € -10 %

Mammut

1021-12091-3500

V horách si nemôžete dovoliť nosiť zariadeniam, ktoré nie pripravené na vaše tempo a výkony. Preto sme prišli s nohavicami Eisfeld Advanced softshell pants. Nohavičky sú vyrobené zo zmesi materiálov pozostávajúce z vysoko elastického mäkkého softshell Schoeller® dryskin a robustných elastických vložiek Cordura pre optimálnu slobodu pohybu, priedušnosť a odolnosť proti oderu. Ošetrenie ecorepel® Bio bez PFC, vyrobené výlučne z obnoviteľných surovín, poskytuje trvalú odolnosť voči vode a nečistotám. Technológia Mammut® Vertical Motion Technology ™ optimalizuje strih nohavíc z hľadiska ergonómie špecifické pre alpský pohyb a zaisťuje tak pohodlný výstup a klesanie. Specifckými vlastnosťami kombinácia softshellu a Cordury je dlhá životnosť, vodoodpudivosť a zároveň skvelá priedušnosť. Ak zvažujete kúpu hardshellových, alebo softshellových nohavíc, berte do úvahy mieru aeróbnej námahy, a paropriepustnosť, ktorá je u softshellu na lepšej úrovni. V kombinácii s Cordurou sa nemusíte báť predratiu najnamáhanejších častí

  • Zmes materiálu pozostávajúce z vysoko elastického Schoeller® dryskin Soft Shell a robustných elastických častí Cordura pre optimálnu slobodu pohybu, priedušnosť a odolnosť proti oderu
  • Ekologické spracovanie ecorepel® bez obsahu PFC, ktoré pozostáva výlučne z obnoviteľných surovín, poskytuje trvalú odolnosť voči vode a nečistotám
  • Ošetrenie coldblac obmedzuje zahrievanie tmavých farieb
  • MAMMUT® Vertical Motion Construction ™ Optimalizovaný stri pre pohyby špecifické pre lezenie. Dlhšie rukávy, stretchové zóny a špeciálne ergonómiu celého produktu.
  • Plochý elastický pás s pútkami na opasok, ktoré pod horolezeckým postrojom nevytvárajú zbytočný objem a miesta pre otlaky
  • 2 predné vrecká kompatibilný s horolezeckým úväzkom so zipsami
  • Vrecko nazadní strane nohavíc so zipsom
  • Vrecko na mapu so zipsom na nohe
  • Lýtkový lem s klinom, zipsom a protišmykovým úväzkom
  • Vyrobené v Európe

Parametre

Šport Outdoor / Turistika
Sezóna 2020 Q1
Ročné obdobie Jar / leto
Vlastnosť oblečenia Voľné , Ochrana proti dažďu
Dĺžka nohavíc Dlhé
Traky Nie
Technológie Bluesign® , Coldblack® , DWR , Ecorepel® , MAMMUT® Vertical Motion Construction™ , Schoeller® Dryskin

Bluesign®

Je nový štandard pre bezpečnosť a ochranu zdravia a životného prostredia pri výrobe textílií. Ekologický Bluesign® Standard vznikol ako reakcia na prísnu legislatívu a zvyšujúci sa dopyt po textilných výrobkoch, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu, nepredstavujú žiadne zdravotné riziká a v najvyššej možnej miere šetria prírodné zdroje. Označenie bluesign® u textilných výrobkov zaručuje kombináciu nízkej ekologickej záťaže a vysokej funkčnosti, kvality, moderného dizajnu a komfortu.

Coldblack®

Coldblack® je špeciálna povrchová úprava textilu, ktorá znižuje prehrievanie a spoľahlivo chráni pred UV žiarením.
Svetlo farbený textil odráža viditeľné aj neviditeľné lúče slnečného svetla, teda ako teplo, tak svetlo. Tmavo farbené textílie oba lúče pohlcujú a teda kumulujú teplo. Technológia Coldblack® výrazne znižuje pohlcovanie tepla najmä u tmavších farieb a na všetkých typoch textilu. Výsledkom je znateľne lepší tepelný komfort.
Povrchová úprava Coldblack® obsahuje len zložky s certifikátom bluesign®, čo znamená minimálny výskyt alebo produkciu škodlivých látok pri výrobe. Coldblack® je registrovanou obchodnou známkou spoločnosti Schoeller Technologies AG, Switzerland.

DWR

Skratka pochádza od Durable Water Repellency (trvale odpudzujúce vodu). Ide o trvalú impregnáciu zaisťujúcu vodeodolnosť. Vďaka nej vonkajšie materiály nevstrebávajú vlhkosť. Je používaná ako u fleecového, tak u nepremokavého oblečenia a stanov. Jej účinnosť sa ale postupne znižuje v dôsledku opakovaného prania.

Ecorepel®

Ecorepel® od firmy Schoeller vzniká špirálovým obalením jednotlivých vláken dlhými parafínovými reťazcami. Tým sa zníži povrchové napätie tak, že kvapky vody a dokonca aj blato, ktoré majú oveľa vyššie povrchové napätie, sú skvele odpudzované. Priedušnosť nie je ovplyvnená a materiál zostáva na dotyk príjemne mäkký.

MAMMUT® Vertical Motion Construction™

MAMMUT® Vertical Motion Construction™ zaisťuje optimalizovanú ergonómiu počas alpských pohybových sekvencií vertikálnym smerom.

Schoeller® Dryskin

Softshell pre výkon. Rýchle odvádzanie potu, vysoká priedušnosť zvnútra, rýchloschnúci.

Pomôžeme s výberom tovaru
Odborné produktové otázky

Predajňa v Brně
+420 724 955 068 Po-Pi 11:00-18:00
brno@sanasport.cz Píšte kedykoľvek, čoskoro odpovieme
Predajňa v Praze
+420 737 121 161 Po-Pi 11:00-18:00
praha@sanasport.cz Píšte kedykoľvek, čoskoro odpovieme