info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Bota roku 2016 pozná svojich víťazov!

01. 07. 2016
Počas celého mája pobehovali po Brne a Olomouci bežci všetkého druhu - začiatočníci aj profíci, ženy aj muži, cestári aj teréňáci - v požičaných topánkach. Prečo to robili? Vyberali tú najlepšiu. Vyberali bežeckú Topánku roku 2016.

Účastníci testovania, ktorého sme boli partnermi, brázdili ulice aj terén vo viac ako 30 modeloch. Do akcie sa zapojili aj profesionálni českí športovci ako orientačný bežec Ján Petržela, ultramaratonci Zdeněk Štěpánek a Pavel Paloncý či horolezec David Pokorný a spoločne s ostatnými nadšencami dali topánkam poriadne zabrať. Kto vyhral?

Súťaži dominovali Asics a Saucony

Prvý ročník Boty roku sa hodnotil v troch kategóriách - v prvých dvoch sa testovali topánky určené pre beh na ceste (modely TOP úrovne a strednej triedy), do tretej kategórie potom spadali topánky prispôsobené behu v teréne. Na medailové priečky sa hneď 3 × presadili topánky od Asics a Saucony.

Cestný král? Kayano od Asics

Asics Gel Kayano 22 pánské Asics Gel Kayano 22 dámské

Medzi TOP cestnými topánkami zvíťazil s prehľadom tradične vynikajúci model Asics Gel Kayano 22, veľmi pohodlná topánka pre skutočných fajnšmekrov. Druhú priečku ukoristil On Running Cloudflyer a na treťom mieste skončil Saucony Hurricane ISO 2.

V strednej triede najlepší Cumulus

Asics Gel Cumulus 17 pánské Asics Gel Cumulus 17 dámské

Víťazom strednej triedy cestných topánok je Gel Cumulus 17 od Asics, ktorý navyše testujúci zhodnotili ako najkrajšiu topánku vôbec. Značka Asics získala aj druhé miesto so svojim modelom Gel DS Trainer 21. Na bronzovej priečke sa potom umiestnil Guide 9 značky Saucony.

Trail ovládla La Sportiva

La Sportiva Helios pánské La Sportiva Helios dámské

Kráľovnou trailových topánok sa stala La Sportiva Helios, ktorá s ľahkosťou sebe vlastnou zdolá aj ten najťažší terén. Strieborným modelom je tiež zástupca La Sportiva, robustnejšie Mutant, a bronz získal Saucony Nomad, ktorý svojim názvom sľubuje maximálnu lojalitu aj uprostred púšte.

6 z 9 kúpite u nás

Všetky víťazné modely sa vyrábajú v dámskych aj v pánskych variantách (hodnotilo sa dokopy), pričom výrobcovia dôsledne dbali na to, aby konštrukcia topánky zodpovedala prirodzeným fyziologickým potrebám oboch pohlaví. 6 z 9 najlepších modelov predávame aj u nás:

Ak si nie ste istí, aké topánky sú pre vás tie pravé, zastavte se samozrejme v našej predejni v Brně alebo v Olomouci a nechajte si poradiť našimi odborníkmi či zadarmo diagnostikovať došľap.

Keď vsadíte na Botu roku, zaručene nešliapnete vedľa!