info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Elan Ibex 94 Carbon

Pánske skialpové lyže

Vyberte svoju veľkosť Ako vybrať?

V piatok 1. 12. u vás

V tejto veľkosti už len 1 kus. Teraz alebo nikdy.

Tento produkt si zlacníte v košíku o ďalších 25 % s kódom
MOCBRE25
450,06 € 676,65 € ušetríte 226,00 € -33 %
  • Tento produkt má dopravu zadarmo
  • icon-Created with Sketch. Tovar môžete vrátiť do 30 dní

Elan

ADKEUD19

Nový touringový štandard
Lyže Ibex 94 Carbon sú určené pre náročnejší terén a hlbší sneh, využívajú všetky výhody odľahčených technológií na širšej platforme.
Je veľmi ťažké nájsť dokonalú rovnováhu medzi výkonom pri zjazde a ľahkým výstupom. Lyže Ibex 94 Carbon sú dokonalým riešením pre lyžiarov, ktorí pri zjazde chcú viac plávať a vznášať sa, a ktorým vo všeobecnosti mimo zjazdovky vyhovujú širšie lyže. Pre ambicióznych nadšencov free touringu sme skombinovali novú generáciu technológie Bridge s dreveným jadrom Tubelite a výsledkom sú silné lyže so silným odrazom a najlepším pomerom váha/výkon v segmente freetouringu. Unikátny tvar lyže zabraňuje zachytávaniu snehu na vrchnej vrstve, profil mountain rocker a väčšia šírka pomáhajú nadnášať počas výstupu v mäkkom snehu a poskytujú istotu pri zjazde bez ohľadu na podmienky.

Podrobnosti:

  • Najlepší výkon na mäkkom snehu
  • Najlepšie nadnášanie
  • Spoľahlivé držanie hrán
  • Hladký vjazd & výjazd z oblúka
  • Nízka hmotnosť

Parametre

Šport Skialpinizmus
Sezóna 2021 Q3
Technológie Carbon Rods , Vapor Inserts , CYA Plate , Fibreglass , TubeLite Woodcore , Bridge Technology
Úroveň používateľa pokročilý , pretekár
Jadro drevo
Využitie skialpovej lyže touring , race

Carbon Rods

Ľahké karbónové trubičky sú vložené do lyže pozdĺž celej jej dĺžky a kopírujú tvar bočného vykrojenia. Zaručujú torznú stabilitu, silný odraz a zároveň prispievajú k redukcii materiálu v jadre lyže. Vďaka tomu sú lyže neuveriteľne ľahké, ovládateľné a stabilné.

Vapor Inserts

Vapor Tip sú moderné kompozitné výplne vsadené do jadra lyže v oblasti špičky a pätky. Znižujú hmotnosť lyže a tlmia vibrácie, čím výrazne zlepšujú stabilitu a zaručujú hladkú a plynulú jazdu aj v náročnejších podmienkach. 

CYA Plate

Podložka CYA je súčiastka pre montáž viazania pri rade lyží Adventure, ktorá je kompatibilná so všetkými typmi viazania na trhu. Podložka je vystužená alumíniom pre bezpečnú a spoľahlivú montáž.

Fibreglass

Výstuž z laminátu optimalizuje pružnosť lyže a prispieva k jej väčšej torznej tuhosti. Laminátové vlákna sú umiestnené buď pod, alebo nad jadrom lyže a zlepšujú jej konštrukčnú štruktúru.  

TubeLite Woodcore

Konštrukcia dreveného jadra TubeLite využíva dve extrémne ľahké karbónové trubičky, ktoré sú vložené do laminátového dreveného jadra. Tieto duté trubice s priemerom 5 mm sú vedené po celej dĺžke lyže a kopírujú oblúk bočného vykrojenia lyže. Prispievajú k torznej stabilite, silnej odrážavosti a zároveň umožňujú použiť menšie množstvo materiálu na konštrukciu jadra. Výsledkom sú extrémne ľahké, ľahko ovládateľné a stabilné lyže.

Bridge Technology

Technológia Bridge znižuje hmotnosť lyže, zlepšuje torznú stabilitu a jedinečný prenos síl na hrany. Unikátny inovatívny 3D tvar zabraňuje zachytávaniu snehu na lyži. Drevené jadro je vystužené výplňami Vapor Tip, ktoré prispievajú k plynulosti jazdy a ďalšiemu znižovaniu hmotnosti.

Pomôžeme s výberom tovaru
Odborné produktové otázky

Predajňa v Brně
+420 724 955 068 Po-Pi 11:00-18:00, So 9:00-13:00
brno@sanasport.cz Píšte kedykoľvek, čoskoro odpovieme